/

Main Reasons for Attending a Trade Show

  1. Kaubamärgi tuntuse suurendamine. Kui soovid oma toote kaubamärki inimestele tutvustada ja paremini meelde jätta, siis on mess selleks kindlasti hea koht. Sinu osa on tootele hea nimi ja logo kujundada ning messi korraldaja muretseb inimeste sinu juurde toomise pärast.
  2. Pidev kohalolek. Regulaarne osalemine oma valdkonna messidel tõstab inimeste usaldust sinu firma vastu. Sa ei ole ühe öö liblikas, kes korra proovib messil õnne. Sa oled pidevalt oma toodetega kohal, kliendi jaoks tähendab see stabiilsust ja tal ei jää see kindlasti märkamata.
  3. PR/Suhtekorraldus. Messil käimine on hea võimalus suhelda oma olemasolevate või potentsiaalsete klientidega. Näiteks, on see hea võimalus teavitada oma toodete sihtgruppi uutest toodetest või lahendustest ja vajadusel hakata silma ka pressile ja erialaliitudele.
  4. Tagasiside saamine. Mess on väga hea koht tagasiside saamiseks oma sihtgrupilt. Sa võid korraldada lausa väiksemat sorti turu-uuringu või küsitlusvooru, et teada saada oma klientide huvisid ja eelistusi.
  5. Uue toote testimine ja turuküpsuse kontrollimine. Lisaks turu-uuringule saad messil läbi viia ka uue toote testimist tarbijate peal. Näiteks on sul valminud uue toote prototüüp – selle testimine, kommenteerida laskmine, inimeste arvamuste ja ettepanekute kogumine on messil lihtne ja effektiivne.
  6. Koostööpartneritega kohtumine. Kuna erialamessidel on kohal nii selle valdkonna tarnijad, koostööpartnerid kui ka kliendid, siis on mess hea võimalus olemasolevaid või ununenud suhtekontakte värskendada ja uusi kontakte leida.
  7. Konkurentsianalüüsi tegemine. Kõik sinu tähtsamad konkurendid on tavaliselt koos sinuga messil kohal. See on hea võimalus oma tooteid konkurentidega võrrelda ja analüüsida, kas saaksid midagi paremini teha.
  8. Edasimüüja või äripartneri leidmine. Eelnevalt mainisin, et edasimüüjate leidmiseks on kontaktmessil osalemine ebaefektiivne tegevus. Ära lase sellel üldistusel ennast heidutada – meie puhul on tegemist online messiga kus seda messinduse nõrka külge ei esine. Sul on isegi võimalus testida, kuidas keegi messil potentsiaalse kliendiga käitub.
  9. Otsese müügiga seotud eesmärgid. Müügilepingute otsene sõlmimine uute lõpp- ja äritarbijatega. Müügitegevuse ettevalmistamine ja jätkutegevuste kokkuleppimine kontaktidega kes külastavad messiboksi.
  10. Infoga seotud eesmärgid. Mess annab lihtsa ja arusaadava võimaluse tutuvuda uute turgudega ja tunnetada nende turgudega seonduvat sh kohalike konkurentide ja tarnijate suhtumist ning koostöövõimalusi nendega koostöö või edasimüügi osas.

Nagu näha, on põhjusi messil osaleda väga erinevaid ning nimekiri pole kindlasti lõplik Mess on mitmekihiline ning pakub erinevaid võimalusi ettevõtete eesmärkide saavutamiseks. Messidel osaleja eesmärgid võivad varieeruda sõltuvalt tegevusvaldkonnast, turupositsioonist, klientide sihtrühmast ja osalemiseks valitud riikidest.

Tavapärane on, et eksponent püüab eesmärkide kohaselt kõnetada konkreetseid sihtgruppe, kuid ainult eksponendi huvide järgimine on ebapiisav. Tuleb hoolikalt kontrollida ja hinnata, millised on seosed eksponendi eesmärkide ja eksponenti huvitavasse sihtrühma kuuluvate külastajate eesmärkide vahel. Nende seoste tundmine ja oskuslik kasutamine loovadki eelduse tulemuslikuks messil osalemiseks ja tegutsemiseks.

1k

0

SHARE

More Expo showcases

WE RECOMMEND

Our client service is more than happy to answer Your questions!

To contact us choose one of the icons from above.