SA Eesti Maaelumuuseumid

SA Eesti Maaelumuuseumid asutati 11.09.2017 aastal ja ühendab Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumi Kurgjal Pärnumaal, Tori Hobusekasvanduse Toris Pärnumaal ning Eesti Põllumajandusmuuseumi Ülenurmel Tartumaal. 
Sihtasutuse eesmärk on Eesti põllumajanduse ajalooga seotud materjali kogumine, säilitamine, uurimine ning vahendamine hariduslikel, teaduslikel ja elamuslikel eesmärkidel. 

Meie liikmed:

  • Tori Hobusekasvandus
  • Eesti Põllumajandusmuuseum
  • C. R. Jakobsoni Talumuuseum 

908

2

SHARE

Offers

Eesti Põllumajandusmuuseum

Muuseum asub Tartumaal ajaloolises Ülenurme mõisas ja hõlmab 18 tegevushoonet ja ala. Läbi näituste, põnevate programmide, huvitavate tegevuste ning vahvate sündmuste saad teada, kuidas varasemal ajal ning ka tänapäeval toit lauale, riie selga ja maatööd tehtud said.

1970. aastate algul eraldati endise Ülenurme mõisakeskuse hooned varem asutatud Eesti Põllumajandusmuuseumile, mis aastast 1981 on avatud külalistele. Muuseumi uksed on lahti kolmapäevast pühapäevani kell 10-18. 

C. R. Jakobsoni Talumuuseum

Kurgja Talumuuseumis saab tutvuda Eesti 19. sajandi ärkamisaja suurmehe Carl Robert Jakobsoni elu ja tööga ning tema poolt rajatud talu eluoluga. Tänaseni karjakasvatuse ja põllupidamisega tegelev talumuuseum pakub võimalust uudistada veised, lambaid ja hobuseid, lisaks restaureeritud vanu taluhooneid nagu karjalaut, ait, veski ja rehi. Sügisel avatakse ka uus näitus Carl Robert Jakobsonist. 

Muuseumis saab ise proovida talutöid ja tutvuda vanade kommetega – traditsioonilisteks üritusteks on saanud talutööde päev, käsitööpäev jne. Ettetellimisel ja ürituste ajal saab muuseumis nautida rahvustoite. Talumuuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10 – 17. 


 

Tori Hobusekasvandus

Eesti vanimas, juba 1856. aastal tegevust alustanud hobusekasvanduses Toris tegeletakse tänaseni eesti ja tori tõugu hobuste kasvatamise ja aretamisega. Kasvanduses on ka raskeveohobuseid ja ponisid. 

Kasvandus on avatud iga päev kell 8-17, oodatud on kõik huvilised kas ringkäigule, ratsutama, hobusõidule või vaatama põnevaid sündmusi nagu nt jõudluskatsed.
 

More Expo showcases

Karjäärinurk

Tunned, et oled oma karjäärivalikute ristteel? Oleme Sulle toeks, et saaksid teha enesekindlaid karjäärivalikuid. Eesti Töötukassa karjääriteenuste kasutamisel ei ole piiranguid ning need on tasuta igaühele. 

Karjääriteenused on mõeldud kõikidele soovijatele: õpilastele, noortele, tööotsijatele, töötajatele, lapsevanematele, pensioniealistele.

Pakume kõiki oma karjääriteenuseid...

Enter
Employers

Hea noor tööotsija!

Tööandjate saalis saad tutvuda kõikide tööandjatega, kes pakuvad noortele võimalusi töötamiseks. Kui oled alaealine, siis vaata hoolikalt, kas tööpakkumine sobib ka sulle.

Kuidas leida sobiv töökuulutus ja kandideerida? Messi ajal tööandjate info kõigile nähtav ja messi külastaja ei pea ennast tööpakkumiste nägemiseks registreerima. Võta aega, et rahulikult tutvuda...

Enter

WE RECOMMEND

Our client service is more than happy to answer Your questions!

To contact us choose one of the icons from above