Häirekeskus

Häirekeskuse ülesanne on olla esimene abistaja hädaolukorras ehk olukorras, kus ohus on inimes(t)e elu, tervis, vara. Häirekeskus juhib kiirabi, päästjad ja politsei abivajajani. Numbril 112 saame aastas miljon kõnet. Oleme võtmelüli abivajajate ja abiandjate vahel.

Lisaks abi pakkumisele hädaolukorras aitame ka küsimustes, mille puhul ei ole ohus elu, tervis ja vara. Riigiinfo telefonilt 1247 saab küsida nõu ja anda infot maantee-, keskkonna- ja päästeala küsimustes. Hetkel anname infot ka koroonaviirusest tingitud piirangute kohta.

Häirekeskusel on neli piirkondlikku keskust – Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus. Turvalisema elukeskkonna loomisse panustab Häirekeskuses ööpäev läbi ligi 230 töötajat. Teeme järjepidevat tööd selle nimel, et abi kättesaadavus muutuks inimesele lihtsamaks ja selleks kasutame uusimaid tehnoloogilisi vahendeid.
Meie meeskonnas töötavad inimesed panustavad eri viisidel iga päev turvalisema ühiskonna loomisesse. Oma töös lähtume ühistest väärtustest, milleks on asjatundlikkus, kiirus ja inimlikkus.

Häirekeskus on saanud mitmekesisuse märgise „Austame erisusi“ ja märgise „Peresõbralik tööandja“.
Töö Häirekeskuses sobib ka erivajadusega, näiteks liikumispuudega inimesele. Kokkuleppel on võimalik töötada ka osalise tööajaga.

Kuidas töötab Häirekeskus

praktik

4k

0

SHARE

Päästekorraldaja tööst lähemalt

"Tere
Mina olen Irys. Häirekeskuse päästekorraldaja. Mina olen see, kes vastab sulle siis, kui sa vajad väga abi ja helistad hädaabinumbrile 112. Minu ülesanne on sind selles keerulises ja hirmutavas olukorras aidata. Sind empaatiliselt, rahustavalt ning väga tähelepanelikult kuulata. Ma pean mõistma, mis on juhtunud, millist abi sa vajad ning vajadusel kiiresti saatma sulle appi kiirabi, politsei või pääste. Koos kolleegidega teeme seda aastas miljon korda. Ma pean oskama sind aidata nii eesti, vene keeles kui ka vahel inglise keeles. Ma pean olema valmis töötama öösel ning kuni 12 tundi järjest.
Miks ma seda teen?
Ma tahan teha tööd, mida on inimestele väga vaja, mis nõuab minult pidevalt õppimist ja silmaringi laiendamist. Ma tahan peale igat tööpäeva minna koju tundega, et olen olnud kasulik ja teinud mitu olulist heategu neile, kes seda sellel hetkel on hädasti vajanud. Töötan meeskonnas, kus minu juht ja kolleegid on valmis alati toetama. Nad on asjatundlikud, kiired ja inimlikud. Ma tahan töötada organisatsoonis, mis toetab minu füüsilist ja vaimset tervist ning võtab ette toredaid ühiseid üritusi. Mul on vabadus töötada nii Tallinnas, Tartus, Pärnus kui ka Jõhvis. Puhata 35 päeva aastas on ka mõnus. Kas sa tunned, et päästekorraldaja töö on sinu tulevik?

Kui nii, siis palun tule mulle kolleegiks.
Päästekorraldajaks saab õppida Sisekaitseakadeemias, avaldust saab esitada kuni 28.06.2021.

Väljaõppest lähemalt

Et päästekorraldajana tööle asuda, on tarvis kõigepealt omandada päästekorraldaja kutseharidus Sisekaitseakadeemias. Päästekorraldaja erialal õpitakse vastu võtma ja menetlema kõiki 112 hädaabinumbrile saabuvaid kõnesid, andma kõigile hädaabiteadetele kiire ja õige ohuhinnang ning edastama vastavalt kehtivatele nõuetele esmast informatsiooni. 

Päästekorraldaja õpe kestab 9 kuud ehk 40 õppenädalat, millest õppetöö koolis on 31 õppenädalat, päästekorraldaja praktika Häirekeskuses on 8 õppenädalat ja erinevates operatiivteenistustes (politsei välijuhi, pääste operatiivkorrapidaja ja kiirabi vaatluspraktika) 1 õppenädal.
Õppe ajal ei ole sul tarvis muretseda õppemaksu, toitlustamise, majutuse ega vormiriietuse pärast, need on sulle kooli poolt tasuta. Lisaks makstakse õppe ajal stipendiumi 260 eurot kuus. Õpe toimub Tallinnas Sisekaitseakadeemia kaasaegses õppekeskuses, õppetöös kasutatakse palju kaasaegset tehnoloogiat ja simulatsiooni.
Eriala edukalt lõpetanuid ootab töökoht Häirekeskuse piirkondlikes keskustes Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus.

Oled sobiv kandidaat õppima, kui sul on Eesti kodakondsus, keskharidus või sellele vastav haridustase, vene keele oskus vähemalt B1 tasemel. Esita sisseastumisavaldus siin.

Vaata videot praeguse päästekorralduse õppuriga, kes räägib tööst ja õppimisest SIIT

More Expo showcases

Karjäärinurk

Tunned, et oled oma karjäärivalikute ristteel? Oleme Sulle toeks, et saaksid teha enesekindlaid karjäärivalikuid. Eesti Töötukassa karjääriteenuste kasutamisel ei ole piiranguid ning need on tasuta igaühele. 

Karjääriteenused on mõeldud kõikidele soovijatele: õpilastele, noortele, tööotsijatele, töötajatele, lapsevanematele, pensioniealistele.

Pakume kõiki oma karjääriteenuseid...

Enter
Employers

Hea noor tööotsija!

Tööandjate saalis saad tutvuda kõikide tööandjatega, kes pakuvad noortele võimalusi töötamiseks. Kui oled alaealine, siis vaata hoolikalt, kas tööpakkumine sobib ka sulle.

Kuidas leida sobiv töökuulutus ja kandideerida? Messi ajal tööandjate info kõigile nähtav ja messi külastaja ei pea ennast tööpakkumiste nägemiseks registreerima. Võta aega, et rahulikult tutvuda...

Enter

WE RECOMMEND

Our client service is more than happy to answer Your questions!

To contact us choose one of the icons from above